Taniec towarzyski to forma rozrywki wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych, uprawiana od początku XX wieku. Dzięki muzyce jazz, która stała się bardzo popularna w latach 20, doszło do wybuchu nowo wynalezionych tańców. Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów, ubiorem i muzyką. Jest to zestaw tańców partnerskich, który od długiego czasu cieszy się popularnością również w Polsce.

Na kursach organizowanych przez Szkołę „Dance Mix” realizowany jest Światowy Program Taneczny, czyli wszystkie tańce, które mogą być przydatne w życiu codziennym.

Taniec towarzyski to świetna zabawa i okazja do spotkania się ze znajomymi lub poznania nowych osób. Nauka tańca towarzyskiego pozwoli poznać różnorodność stylów i technik tanecznych i wyposaży w umiejętności taneczne niezbędne na wszelkich imprezach, weselach, sylwestrze czy balu maturalnym. Jednym z celów nauczania tańców towarzyskich jest również zapoznanie uczestników kursów z podstawowymi regułami tańca w parze.

Strój: obuwie zamienne, strój wygodny – tak by mogli państwo swobodnie tańczyć. O szczegółach poinformuje instruktor na pierwszych zajęciach.

Nauką będą objęte tańce standardowe – walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep, a na wyższych poziomach foxtrot, oraz tańce latynoamerykańskie – samba, rumba, cha cha, jive i dodatkowo pasodoble. Ponadto organizujemy kursy tańców najbardziej popularnych w tej chwili takich jak : Kizomba, Bachata i Salsa.