DISCO FOX

ma swoje korzenie w foxtrocie, swingu czy salsie. Może być on tańczony do przebojów lat 60, 70 czy 80 jak i do obecnych przebojów muzyki dance. Powszechnie jest on znany pod nazwą 2 na 1, i może być tańczony na wielu imprezach m.in. na ślubach czy zwykłych potańcówkach.

 

Disco Fox ma swój początek w roku 1967 lecz taniec stał się znany dopiero w roku 1974 dzięki popularności zespołu ABBA.Rozwijał on się głównie w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych, lecz pod innymi nazwami takimi jak: Disco Hustle, Swing Fox, Disco Swing czy Rock Fox. Nagły rozwój następił dzięki premierze filmu „Gorączka Sobotniej Nocy”, gdzie główną role odegrał John Travolta.

buty-banner-przezroczysty

Za prekursorów disco foxa uważa się Niemców, Rosjan i Szwajcarów, gdyż to właśnie te kraje od samego początku istnienia disco foxa prowadziły wielostopniowe kursy tańca i zaczeły organizować liczne turnieje w disco fox, które są organizowane do dnia dzisiejszego.

Taniec dyskotekowy – zwany discofox pozwala na dużo większą swobodę ruchów niż przy typowych tańcach towarzyskich zarówno standardowych czy latynoamerykańskich, choć ma oczywiście swoje kroki taneczne i reguły tańca to nie wymaga się od tancerzy, aby zawsze i wszędzie te prawidła stosowali. Duża liczba kroków nie posiada również wersji sformalizowanej.

Discofox tańczy się przede wszystkim do rytmicznej szybkiej muzyki, ale również z powodzeniem kroki tego tańca można stosować do wolniejszych utworów, uniwersalność dwa na jeden pozwala tańczyć do prawie każdego utworu.